FPF - 1. kolo přijímací řízení 2020/2021

Audiovizuální tvorba

Bakalářské studium, forma: prezenční jednooborové.

Přijímací řízení

  • Podmínky přijetí

    Ústní zkouška a ověření studijních předpokladů
  • Uplatnění absolventů tohoto oboru

    Absolvent uplatní odborné znalosti v oblasti současného jazyka a řeči, komunikace, vedení rozhovoru, práce s informacemi. Bude schopen uplatnit se v redakční práci ve zpravodajství nebo publicistice nebo jako erudovaný expert pro komunikaci v některé ze státních či komerčních společností. Díky znalostem základů produkční práce bude schopen sám zorganizovat potřebné záležitosti související s natáčením audiovizuálního díla. Znalosti základů střihové tvorby mu umožní podílet se také režijně na jeho obrazové tvorbě. Své tvůrčí schopnosti, znalost literární a filmové historie a kulturní povědomí bude schopen uplatnit coby dramaturg či autor rozhlasových a televizních adaptací či scenárista původních rozhlasových, televizních nebo filmových děl. Díky překladatelským workshopům bude schopen nejen kvalitně komunikovat s odborníky z jiných zemí a čerpat zkušenosti z oboru i v zahraničí, ale bude schopen také překládat (pro vlastní potřebu) odborné a umělecké texty do mateřského jazyka. Všeobecné znalosti získá absolvent v oblasti kultury, masové komunikace, základů společenských věd (základy ekonomie, politologie, sociologie) a společenského chování.
  • Počet uchazečů přijatých v loňském roce

    28
  • Počet uchazečů přihlášených v loňském roce

    42
  • Odhad počtu uchazečů o obor, kteří budou přijati v tomto řízení

    40

Studium

  • Cíle

    Studium tříletého uměleckého oboru Audiovizuální tvorba otevírá studentům cestu k prohloubení znalostí v oblasti filmové a televizní tvorby, médií, jazyka, literatury. Studijní program zahrnuje kromě výuky rozhlasových a televizních žánrů, scenáristiky, kamerové tvorby, střihové skladby, zvukové tvorby či animované tvorby i přednášky a semináře zaměřené na společenský kontext, masovou komunikaci a kulturu vůbec. Velký důraz klademe na praktickou část výuky. Studenty vedeme k samostatným pokusům o žurnalistické útvary, dokumentární a hrané filmy i rozhlasové či televizní adaptace literárních děl. Cílem výuky je výchova dramaturgů, scenáristů, kameramanů, střihačů, produkčních a dalších profesionálů v audiovizi a kinematografii, kteří mají jak specializovanou průpravu, tak širší přehled v problematice kulturní historie, masové komunikace a škále uměleckých a publicistických žánrů.

  • Uplatnění absolventa

    Absolvent se může uplatnit jako dramaturg či autor rozhlasových a televizních adaptací či scenárista původních rozhlasových, televizních nebo filmových děl, kameraman, střihač či produkční nebo v dalších profesních pozicích souvisejících s audiovizuálním průmyslem. Absolvent se bude schopen uplatnit v redakční práci ve zpravodajství nebo publicistice nebo jako erudovaný expert pro komunikaci v některé ze státních či komerčních společností. Díky znalostem základů produkční práce bude schopen sám zorganizovat potřebné záležitosti související s natáčením audiovizuálního díla. Díky překladatelským workshopům je schopen nejen kvalitně komunikovat s odborníky z jiných zemí a čerpat zkušenosti z oboru i v zahraničí, ale bude schopen také překládat (pro vlastní potřebu) odborné a umělecké texty do mateřského jazyka. Všeobecné znalosti získá absolvent v oblasti kultury, masové komunikace, základů společenských věd (základy ekonomie, politologie, sociologie) a společenského chování.

  • Návaznost na další studijní programy

    N8203 Dramatická umění

40
odhad počtu uchazečů,
které přijmeme

Informace o oboru

Obor
Audiovizuální tvorba
Zkratka
AVT
Kód
8204R038
Typ
bakalářský
Titul
BcA.
Akreditace
do 31. 12. 2024
Program
B8203 B8203 DrUm Dramatická umění