Informační systém SU
PREISSOVÁ KREJČÍ, Andrea. Metodologie andragogického a gerontagogického výzkumu: Distanční studijní text. 1. vyd. Opava, 2019. 124 s.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Metodologie andragogického a gerontagogického výzkumu: Distanční studijní text
Název česky Metodologie andragogického a gerontagogického výzkumu: Distanční studijní text
Autoři PREISSOVÁ KREJČÍ, Andrea.
Vydání 1. vyd. Opava, 124 s. 2019.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Učebnice
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Fakulta veřejných politik v Opavě
Klíčová slova česky výzkum; empirický výzkum; gerontagogika; andragogika; kvalitativní přístup; kvantitativní přístup; standardizace; analýza; metoda; statistika; narace; CZ.02.2.69/0.0./0.0/16_015/0002400
Štítky Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě 0002400
Změnil Změnila: Mgr. Petra Višnická, učo 54899. Změněno: 30. 3. 2020 13:22.
Anotace
Andragogika a gerontagogika, respektive geragogika, disciplíny zaměřené na vzdělávání, mobilizaci lidského kapitálu, animaci dospělých a starších lidí, jedná se o pedagogické disciplíny, které však využívají ve své vědecké metodologii standardně metody sociálních věd. Distanční studijní text (studijní opory), který vás má provést metodologií andragogického a gerontagogického výzkumu, obsahuje teoretické uvedení do výzkumných metod obou disciplín, ale především se zaměřuje na empirický výzkum, z něhož obě, stejně jako ostatní sociální vědy, čerpají. Výzkumné strategie, tedy metody výzkumu v sociálních vědách členíme standardně na kvantitativní a kvalitativní. Závěrem studijní opory budete seznámeni s pravidly, jak napsat závěrečnou výzkumnou zprávu nebo praktickou část vaší kvalifikační práce, tedy obecně odborný text.
Zobrazeno: 24. 1. 2022 17:37