ČEMERKOVÁ, Šárka. Logistika: Distanční studijní text. Karviná: Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 2020. 152 s. ISBN 978-80-7510-420-5.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Logistika: Distanční studijní text
Autoři ČEMERKOVÁ, Šárka.
Vydání Karviná, 152 s. 2020.
Nakladatel Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
Další údaje
Typ výsledku Učebnice
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
ISBN 978-80-7510-420-5
Klíčová slova česky logistika; zákaznický servis; doprava; skladování; balení; manipulace; informační systém; JIT; logistické technologie
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: Ing. Robert Kempný, učo 19500. Změněno: 3. 3. 2021 14:24.
Anotace
Tato opora si klade za cíl seznámit posluchače se základy logistiky. Studijní materiál obsahuje charakteristiku základních pojmů potřebných pro pochopení funkce logistiky a řízení dodavatelských řetězců v podnikatelském prostředí. V textu jsou objasněny jednotlivé logistické procesy a činnosti, včetně nákladů na jejich zajištění. Samostatná část textu je věnována problematice poskytování zákaznického servisu od tvorby jeho politiky, přes realizaci až po hodnocení úrovně zákazníkům poskytovaných logistických služeb. Další pasáže textu jsou věnovány řízení zásob, dopravě, skladování a přidruženým činnostem, neboť tyto zásadním způsobem ovlivňují výslednou úroveň zákaznického servisu. Poslední kapitola této studijní opory je věnována logistickým technologiím a trendům v současném logistickém řízení podniku.
VytisknoutZobrazeno: 2. 10. 2023 07:23