SCHUPPLEROVÁ, Stanislava. HISTORIE V ZRCADLE DĚTSKÉ LITERATURY. Bohemica Olomucensia. Olomouc: Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Palackého, 2020, neuveden, č. 3, s. 186-196. ISSN 1803-876X.
Originální název HISTORIE V ZRCADLE DĚTSKÉ LITERATURY
Název česky HISTORIE V ZRCADLE DĚTSKÉ LITERATURY
Název anglicky HISTORY IN THE MIRROR OF CHILDREN‘S LITERATURE
Autoři SCHUPPLEROVÁ, Stanislava (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Bohemica Olomucensia, Olomouc, Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Palackého, 2020, 1803-876X.
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Kód RIV RIV/47813059:19240/20:A0000746
Klíčová slova česky Česká literatura próza historie dětská literatura naratologie
Klíčová slova anglicky Czech literature prose history children´s literature narratology
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Stanislava Chrobáková, Ph.D., učo 51557. Změněno: 17. 3. 2021 14:39.
Článek se zaměřuje na způsoby zobrazení historie a historických událostí v české próze dětem. Konkrétně se jedná o dvě knihy, které se tematicky vracejí k období první republiky. Zajímá nás, jak autoři pracují s vybraným tématem a narativní strategie, a to nejen na úrovni textu, ale i obrazu.
The article focuses on ways of depicting history and historical events in Czech prose dedicated to children. Specifically, these are two books that return thematically to the period of the First Republic. We are interested in how the authors work with the chosen topic and narrative strategies, not only at the level of the text, but also the image.
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 19:05