BURYOVÁ, Ivona, Vojtěch MALÁTEK a Lucie MEIXNEROVÁ. Personalistika: Distanční studijní text. 2. vyd. Karviná: Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 2021. 171 s.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Personalistika: Distanční studijní text
Název česky Personalistika: Distanční studijní text
Autoři BURYOVÁ, Ivona, Vojtěch MALÁTEK a Lucie MEIXNEROVÁ.
Vydání 2. vyd. Karviná, 171 s. 2021.
Nakladatel Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Učebnice
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
Klíčová slova česky Personální řízení, personální činnosti, personalistika, pracovní místo, pracovní prostředí, odměňování, vzdělávání, péče o zaměstnance a pracovní podmínky, zaměstnanec, zaměstnavatel, organizace.
Změnil Změnila: Ing. Lucie Meixnerová, Ph.D., učo 7548. Změněno: 15. 10. 2021 13:25.
Anotace
Studijní text přináší ucelený pohled na personalistiku a personální činnosti v moderní organizaci. Studenti i zájemci o personální problematiku si prostřednictvím publikace osvojí systémové, strategické zásady a postupy organizace personalistiky, vytváření a analýzy pracovních míst, plánování zaměstnanců, obsazování volných pracovních míst, řízení pracovního výkonu a hodnocení zaměstnanců, odměňování zaměstnanců, vzdělávání zaměstnanců, péče o zaměstnance a pracovní podmínky. Studijní text je inovován z původní studijní opory Personalistika, jejichž autorem je Mgr. Ivona Buryová, Ph.D. a doc. PhD. Vojtěch Malátek, CSc. Předkládaný text byl s laskavým souhlasem původní studijní opory inovovaný spoluautorem Ing. Lucii Meixnerovou, Ph.D. Vybrané kapitoly zůstaly zachovány z původní studijní opory a byly převzaty z knihy autora Ing. Martina Šikýře, Ph.D., Personalistika pro manažery a personalisty z roku 2012.
VytisknoutZobrazeno: 5. 6. 2023 21:50