D
2021
Strukturální analýza COVID19 – opatření na úrovni států EU
BOTLÍK, Josef a Milena BOTLÍKOVÁ
Základní údaje
Originální název
Strukturální analýza COVID19 – opatření na úrovni států EU
Název česky
Strukturální analýza COVID19 – opatření na úrovni států EU
Název anglicky
COVID19 Structural Analysis - Measures at EU Level
Autoři
BOTLÍK, Josef (203 Česká republika, garant, domácí) a Milena BOTLÍKOVÁ (203 Česká republika)
Vydání
22st. Bratislava, International Scientific Conference titled "International Relations 2020: Current Issues of World Economy and Politics, od s. 102 -114, 13 s. 2021
Nakladatel
Ekonomická univerzita v Bratislavě, Fakulta mezidárodných vztahov
Další údaje
Typ výsledku
Stať ve sborníku
Obor
10102 Applied mathematics
Stát vydavatele
Slovensko
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání
elektronická verze "online"
Kód RIV
RIV/47813059:19520/21:A0000238
Organizační jednotka
Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
Klíčová slova česky
COVID-19; model; precedence; restrikce
Klíčová slova anglicky
COVID-19; model; precedence; restriction
Příznaky
Mezinárodní význam, Recenzováno
V originále
COVID-19 je fenomén, který díky intenzitě a míře úmrtí donutil řešit současnou situaci na úrovni vlád jednotlivých zemí, na úrovni nadnárodní (např. EU) a světové. Zastřešující institucí je především WHO. Pro účinný boj existují farmaceutické nástroje, zejména vakcinace, tyto nástroje je bezesporu nutné podpořit dalšími, nefarmaceutickými opatřeními, která jsou směrována především k zamezení šíření koronaviru. Cílem příspěvku je analýza nefarmaceutických intervencí na úrovni evropských států. Výzkum byl motivován vývojem a testováním modelu pro precedenční regionální analýzy. Vzhledem k regionálnímu charakteru analýz byly použity metody strukturální analýzy, zejména precedenční analýza. Jako dílčí metody byly použity komparace a korelační analýza.
Anglicky
COVID-19 is a phenomenon which, due to the intensity and rate of deaths, has forced the current situation to be addressed at the level of national governments, at the supranational (eg EU) and global levels. The umbrella institution is undoubtedly the WHO. There are pharmaceutical tools for effective control, especially vaccination, and these tools undoubtedly need to be supported by other, non-pharmaceutical measures, which are aimed primarily at preventing the spread of coronavirus. The aim of the paper is to analyze non-pharmaceutical interventions at the level of European countries. The research was motivated by the development and testing of a model for precedent regional analysis. Due to the regional nature of the analyzes, methods of structural analysis were used, especially precedent analysis. Comparisons and correlation analysis were used as sub-methods.
Zobrazeno: 9. 1. 2025 05:47