D 2020

Originální název

Název česky

Vydání

Opava, "Role veřejné správy a sociální politiky v každodenním občanském životě". Recenzovaný sborník mezinárodní vědecké konference. od s. 66-74, 9 s. 2020

Nakladatel

Slezská univerzita v Opavě

Typ výsledku

Stať ve sborníku

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Organizační jednotka

Fakulta veřejných politik v Opavě

978-80-7510-393-2

Klíčová slova česky

Management, občan, veřejná správa, klient, právo, lidský zdroj, úředník, úřad

Klíčová slova anglicky

Management, citizen, public administration, client, law, human resource officer, office.

Příznaky

Recenzováno
Změněno: 17. 1. 2020 12:07, Ing. Lucie Kamrádová, Ph.D.

V originále

V současné demokratické společnosti stále převažuje stigma neefektivity veřejné správy a celého veřejného sektoru. Do jisté míry na tomto pohledu mají zásluhu také media a mediální kampaně objevující se nejen v tisku ale také na internetu. Cílem příspěvku je představit veřejnou správu jako manažersky řízenou organizaci, která se v současné době snaží reagovat na turbulentně se měnící společenskou situaci a orientovat se na občana (klienta), kterému chce poskytnout maximální množství výhod plynoucích z výkonu tohoto sektoru. Součástí příspěvku je také pohled na úředníka jako kvalifikovaný lidský zdroj.

Česky