BOROVIČKA, Jan a Monika HORSÁKOVÁ. Specifika střihové postprodukce ve zpravodajství a publicistice. 2022.
Originální název Specifika střihové postprodukce ve zpravodajství a publicistice
Název česky Specifika střihové postprodukce ve zpravodajství a publicistice
Název anglicky Specifics of editing post-production in news and journalism
Autoři BOROVIČKA, Jan (203 Česká republika, garant, domácí) a Monika HORSÁKOVÁ (203 Česká republika).
Vydání 2022.
Typ výsledku Uspořádání workshopu
Obor 60405 Studies on Film, Radio and Television
Kód RIV RIV/47813059:19240/22:A0001125
Klíčová slova česky střihová skladba; postprodukce; televize; zpravodajství; žurnalistika; publicistika
Klíčová slova anglicky editing; post-production; television; news; journalism
Štítky ART
Změnil Změnila: Mgr. Monika Horsáková, Ph.D., učo 43786. Změněno: 1. 2. 2024 20:18.
Workshop na téma obrazové postprodukce s akcentem na specifika střihové skladby v televiz-ním zpravodajství a publicistice. Studenti měli možnost si teoretické znalosti ově-řit v praxi a sami s je vyzkoušet na konkrétních cvičeních pod vedením odborníka z praxe, který se danému typu postprodukce věnuje již více než 5 let. Případová studie z praxe na téma: organizace redakce zpravodajství a publicistiky v Televizním studiu Brno, složení natáčecího štábu, organizace postprodukce, průběh postprodukce, redakční systém Octopus užívaný ve zpravodajských redak-cích České televize. Analýza konkrétních zpravodajských příspěvků studentů s akcentem na obsahovou kompozici a střihovou skladbu, nová střihová postpro-dukce těchto příspěvků.
Workshop on image post-production with emphasis on the specifics of editing in television news and journalism. The students had the opportunity to verify their theoretical knowledge in practice and to try it out themselves on specific exercises under the guidance of a practitioner who has been working in this type of post-production for more than 5 years. Case study from practice on the following topics: organization of the news and journalism department at Television Studio Brno, composition of the film crew, organization of post-production, post-production process, Octopus editorial system used in newsrooms of Czech Television. Analysis of specific news stories of students with emphasis on content composition and editing, new editing post-production of these stories.
VytisknoutZobrazeno: 27. 4. 2024 18:23