Informatika a výpočetní technika

Magisterské navazující prezenční jednooborové, čeština, 2 roky 
Rozbalit vše

Cílem magisterského studijního programu Informatika je výchova vysokoškolsky plně kvalifikovaných odborníků pro oblast informačních technologií. Absolvent se seznámí s nejnovějším vývojem v oborech jako umělá inteligence, počítačová grafika, robotika, zpracování obrazu a videa, paralelní výpočty včetně využití grafických karet, procesní řízení ve firmách, bezpečnost informačních systémů a další.

(?)

Studium rozšiřuje základní penzum znalostí informačních technologií. Absolvent se seznámí s nejnovějším vývojem v oborech jako umělá inteligence, počítačová grafika, robotika, drony, zpracování obrazu a videa, paralelní výpočty včetně využití grafických karet, procesní řízení ve firmách, bezpečnost informačních systémů a další. Absolvent bude v teoretické, aplikační i uživatelské rovině připraven na vývoj, zavádění a efektivní využívání i údržbu informačních technologií, má předpoklady k práci ve vývojových týmech. Absolvování magisterského studia vytváří předpoklady i k další vědecké práci v oblasti informatiky, zejména k doktorskému studiu, které je předpokladem další vědecké nebo akademické kariéry.

Absolvent najde uplatnění v široké škále profesí v oboru informačních technologií, jako je analytik-programátor serverových klientských, mobilních a webových aplikací, vývojář nebo správce firemních informačních a databázových systémů, dále v oborech jako je komplexní servis a poradenství IT, robotické systémy, herní průmysl, bezpečnost počítačových sítí apod. Absolvent má předpoklady k práci ve vývojových týmech a k doktorskému studiu, které je předpokladem špičkové firemní nebo výzkumné kariéry.

(?)

P1801 Informatika

(?)
0
Aktivní studenti
6

Specifikace oboru

Obor: Informatika a výpočetní technika
Zkratka: IVT
Kód: 2612T025
Typ: magisterský navazující
Titul: Mgr.
Akreditace: do 31. 12. 2024
Program: N1801 N1801 Inf Informatika

Ke studiu již nelze přijímat.