Tvůrčí fotografie

Magisterské navazující kombinované jednooborové, čeština, 2 roky 
Rozbalit vše

Cílem studia je vysokoškolská kvalifikace ve všech hlavních oblastech výtvarné, reportážní, dokumentární a užité fotografie i historie, teorie a kritiky fotografie, odborná příprava pro oblast fotografické historie, teorie a kritiky a pro oblast kurátorství fotografických výstav.

Pohled na tento obor trochu JINAK

(?)

Absolventi navazující kombinovaného magisterského stupně studia získává vysokoškolskou kvalifikaci ve všech hlavních oblastech výtvarné, reportážní, dokumentární a užité fotografie i historie, teorie a kritiky fotografie. Je schopen v praxi dobře pracovat ve všech oborech fotografie a je odborně připraven i pro vlastní fotografickou tvorbu, oblast fotografické historie, teorie a kritiky stejně jako pro oblast kurátorství fotografických výstav. Ovládá počítačové úpravy fotografií a přípravy fotografií pro tisk, digitální fotografií apod. Má dobrý rozhled o vývoji i současnosti fotografické a výtvarné tvorby a je schopen o fotografii odborně mluvit a psát. Orientuje se i v oblasti fotografického marketingu a trhu s fotografiemi.

Absolvent se uplatní ve všech oborech, kde se pracuje s fotografií - jako fotoreportér, obrazový redaktor, reklamní fotograf, pracovník grafického studia, odborný publicista apod. Další možnosti jsou v dosud velmi málo obsazené oblasti teorie a kritiky fotografie, v práci obrazového redaktora, kurátora fotografických sbírek, galerijního a muzejního pracovníka nebo pedagoga různých typů fotografických škol, včetně soukromých.

(?)

P8204 Filmové, televizní a fotografické umění a nová média

(?)
34
Aktivní studenti
108

Specifikace oboru

Obor: Tvůrčí fotografie
Zkratka: TF
Kód: 8204T031
Typ: magisterský navazující
Titul: MgA.
Akreditace: do 31. 12. 2024
Program: N8204 N8204 ITF Filmové, televizní a fotografické umění a nová média

Ke studiu již nelze přijímat.