CHROBÁK, Jakub, Pavla BERGMANNOVÁ, Miloslav KLÍMA, Jan GOGOLA ML., Tomáš KEPKA, Ĺudovít LABÍK, Bedřich LUDVÍK, Andrea HANÁČKOVÁ, Iveta NOVOTNÁ, Tereza REKOVÁ a Alena BLAŽEJOVSKÁ. Proměny dramaturgie 2: aktuální profesní a pedagogická situace dramaturgií. 1. vyd. Opava: Slezská univerzita v Opavě. 116 s. ISBN 978-80-7510-321-5. 2018.
Originální název Proměny dramaturgie 2: aktuální profesní a pedagogická situace dramaturgií
Název česky Proměny dramaturgie 2: aktuální profesní a pedagogická situace dramaturgií
Název anglicky Changes in dramaturgy 2: current professional and pedagogical situation in dramaturgy
Autoři CHROBÁK, Jakub (203 Česká republika, domácí), Pavla BERGMANNOVÁ (203 Česká republika, domácí), Miloslav KLÍMA, Jan GOGOLA ML., Tomáš KEPKA, Ĺudovít LABÍK, Bedřich LUDVÍK, Andrea HANÁČKOVÁ, Iveta NOVOTNÁ, Tereza REKOVÁ a Alena BLAŽEJOVSKÁ.
Vydání 1. vyd. Opava, 116 s. 2018.
Nakladatel Slezská univerzita v Opavě
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 60405 Studies on Film, Radio and Television
Kód RIV RIV/47813059:19240/18:A0000380
ISBN 978-80-7510-321-5
Klíčová slova česky dramaturgie; historie; teorie; transformace; situace; divadlo; film; televize; rozhlas
Klíčová slova anglicky dramaturgy; history; theory; transformation; situation; theatre; film; television; radio
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: Mgr. Jan Heczko, Ph.D., učo 24288. Změněno: 3. 4. 2019 16:51.
Kolektivní monografie vycházející z obsahu druhého ročníku vědecké konference Proměny dramaturgie. Publikace nabízí analytický pohled na dramaturgické postupy a přístupy především v dokumentární tvorbě, a to napříč uměleckými odvětvími, neopomíjí však ani žánry další. Prostřednictvím této odborné publikace se čtenáři mohou seznámit mimo jiné se změnami paradigmat v moderní dramaturgii, se specifiky dramaturgie rozhlasového i filmového dokumentu, se základními pilíři divadelní dramaturgie v současné době překotných technologických změn, využitím nových médií v dokumentu, problematikou podcastů, zvukovou dramaturgií či fenoménem inscenovaného čtení jako svébytným divadelním žánrem. Pohled na problematiku přitom nabízejí jak významní profesionálové z praxe, tak odborníci z akademické půdy, kteří budoucí tvůrce vychovávají.
A collective monograph follows on from the content of the second year of the scientific conference Transformations of Dramaturgy. This book offers analytical view on dramaturgical methods and approaches primarily in documentary production, that is through arts industries, nevertheless, it does not neglect the other genres. Reading this professional publication readers can learn about changes of paradigms in modern dramaturgy, particularities of broadcast and fi lm documentary dramaturgy, basic pillars of theatrical dramaturgy in a current era of rapid technological changes, use of new media in documentary, podcast issues, audio dramaturgy or about a stage reading phenomenon as an independent theatrical genre. A view on this topic is offered by significant professionals from practice as well as academics who tutor future creators.
VytisknoutZobrazeno: 19. 4. 2024 21:47