KOČÍ DUDKOVÁ, Veronika, Hana LAFKOVÁ, Petra HAVLÍKOVÁ, Andrea HOŘÍNKOVÁ, Vratislav JANÁK, Peter KOVÁČIK a Markéta TYMONOVÁ. Neznámé archeologické nálezy z Oderska. Opava: Slezská univerzita v Opavě, 2022, 208 s. Historická krajina na pomezí Slezska a Moravy. ISBN 978-80-7510-525-7.
Originální název Neznámé archeologické nálezy z Oderska.
Název anglicky Unknown archaeological finds from the Oder region.
Autoři KOČÍ DUDKOVÁ, Veronika (203 Česká republika, garant, domácí), Hana LAFKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Petra HAVLÍKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Andrea HOŘÍNKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Vratislav JANÁK (203 Česká republika, domácí), Peter KOVÁČIK (203 Česká republika, domácí) a Markéta TYMONOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání Opava, 208 s. Historická krajina na pomezí Slezska a Moravy, 2022.
Nakladatel Slezská univerzita v Opavě
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 60102 Archaeology
Kód RIV RIV/47813059:19240/22:A0000979
ISBN 978-80-7510-525-7
Klíčová slova anglicky exhibition catalogue; archeological finds; Odersko
Návaznosti DG18P02OVV017, projekt VaV.
Změnil Změnila: Mgr. Andrea Hořínková, Ph.D., učo 26586. Změněno: 13. 2. 2023 10:30.
Katalog výstavy prezentuje část výsledků projektu NAKI II „Historická krajina na pomezí Slezska a Moravy“ (DG18P02OVV017) odborné i široké laické veřejnosti. Konkrétně to jsou archeologické nálezy z Oderska, získané amatérskými badateli, členy Historicko-vlastivědného spolku v Odrách. Prezentované nálezy byly rozděleny do několika skupin, kterými jsou výbava domácnosti, zemědělské a řemeslnické nástroje, hornické a zpracovatelské nástroje, předměty související se zpracováním olova, mince a drobné obchodní nálezy, výstroj koně a jezdce, militaria, součásti oděvu a obuvi, šperky a osobní předměty, devocionálie, psí známky a ostatní.
The exhibition catalogue presents part of results of NAKI II Project „Historical Landscape in the Borderland between Silesia and Moravia“ (DG18P02OVV017) to the professional and general public. In particular, these are archaeological findings from Odry, collected by amateur researchers, members of the Historical and Patriotic Association in Odry. The presented finds were divided into several groups, which are the household equipment, agricultural and craft tools, mining and processing tools, objects related to lead processing, coins and small trade finds, the horse and rider equipment, militaria, parts of clothing and footwear components, jewellery and personal items, devotionals, dog tags and others.
VytisknoutZobrazeno: 28. 4. 2024 16:29