MATEJKO-PETERKA, Ilona. Historia amica mea. Sborník příspěvků k poctě Profesorky Ireny Korbelářové. první. Opava: Slezská univerzita v Opavě, 2023, 378 s. mimo edice. ISBN 978-80-7510-571-4.
Originální název Historia amica mea. Sborník příspěvků k poctě Profesorky Ireny Korbelářové
Název česky Historia amica mea. Sborník příspěvků k poctě Profesorky Ireny Korbelářové
Název anglicky Historia amica mea A collection of papers in honor of Professor Irena Korbelářová
Autoři MATEJKO-PETERKA, Ilona (616 Polsko, garant, domácí).
Vydání první. Opava, 378 s. mimo edice, 2023.
Nakladatel Slezská univerzita v Opavě
Typ výsledku Editorství odborné knihy
Obor 60100 6.1 History and Archaeology
Kód RIV RIV/47813059:19240/23:A0001196
ISBN 978-80-7510-571-4
Klíčová slova česky Slezsko; kulturní dědictví
Klíčová slova anglicky Silesia; cultural heritage
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Ilona Matejko-Peterka, Ph.D., učo 52025. Změněno: 7. 2. 2024 13:42.
Kolektivní monografie Historia amica mea vznikla u příležitosti životního jubilea prof. PhDr. Ireny Korbelářové, Dr., děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Slezské univerzity v Opavě. Obsahuje studie a příspěvky jak českých a polských badatelů, které svým tematickým a geografickým zaměřením korespondují s badatelskými okruhy, jimž se ve své již dlouholeté odborné praxi jubilantka věnuje, tak i ty práce, které svou problematikou značně vykračují mimo spektrum zájmů prof. Ireny Korbelářové, ale pocházejí od jejich přátel, kolegů a žáků, kteří se svými vlastními dílčími badatelskými výsledky rozhodli přispět ke vzniku knihy, a vzdát tak hold jubilantce samotné a současně i jejímu dílu. Autorský kolektiv tvoří odborníci reprezentující univerzitní, muzejní a archivní prostředí.
The collective book was written on the occasion of the jubilee of Prof. Irena Korbelářová, Dean of the Faculty of Philosophy and Science at the Silesian University in Opava. It contains not only studies and contributions by Czech and Polish researchers, which in their thematic and geographical focus correspond to the research areas that the jubilarian has been involved in for many years, but also those works which, by their subject matter, go far beyond the spectrum of Prof. Irena Korbelářová´s interests, but come from friends, colleagues and students who decided to contribute to the book and thus pay tribute to the jubilarian herself and her work.
VytisknoutZobrazeno: 27. 4. 2024 21:49